M E N U
Ú V O D N Í K
×
R E G I S T R A C E
U P Í R × Č L O V Ě K
V E D L E J Š Í _ P O S T A V A
×
P R A V I D L A
×
R E Á L I E
×
K A R T O T É K A
×
A K C E
×
D I S C O R D
Upozorňujeme, že chat je pro hráče a ne pro náhodné kolemjdoucí, kteří se nehodlají registrovat. Pokud si ani po delší době nezaložíte postavu, budete ze serveru smazáni!


O N L I N E
Uživatelé aktivní za posledních 20 minut.

O upírech

VZHLED

OČI (myšleno duhovky) všem upírům úplně ztmavnou/zrudnou, když jsou hladoví nebo rozzlobení. Bělmo může a nemusí zčernat, záleží na konkrétním upírovi.
SRDCE upírům bije, ovšem pomalu v závislosti na množství zkonzumované krve - čím víc, tím rychleji bije, čím méně, tím pomaleji, až se může zdát, že nebije vůbec.
TĚLO je chladné, čím víc krve v sobě mají, tím jsou teplejší. Čím hladovější jsou, tím jsou také studenější.
ZUBY jsou ostré a pevné, místo normálních lidských špičáků mají dlouhé tesáky, které se dají zatáhnout.
NEHTY rostou abnormálně rychle, jsou velice pevné a dostatečně ostré na to, aby rozřízly kůži či látku.SCHOPNOSTI

SÍLA je u upírů mnohonásobně větší. Čím jsou starší, tím jsou silnější.
RYCHLOST je také znásobená, ale pozor, v kombinaci s nízkou mrštností může její používání dopadnout zle.
PITÍ KRVE přináší jak upírovi, tak člověku, z něhož pije, slastné opojení, příjemné pocity v celém těle. Dá se to přirovnat k dobrému sexu.
SLINY upírů mají dva účinky, sám upír si podvědomě rozhoduje o tom, jaký budou mít tentokrát. Buď jsou protisrážlivé a zabraňují ráně na člověku v zatahování se a naopak ještě usnadňuje průtok krve, anebo jsou hojivé a ránu okamžitě zahojí, pokud není příliš velká.
REGENERACE je u upírů velice rychlá, drobná poranění se jim zahojí téměř hned, větší rány jako třeba průstřel trvají pár minut. Záleží ale také na místě a neznamená to, že upír necítí bolest. Cítí, ačkoliv mají vyšší práh bolesti a nenechají se ní tolik rozptýlit. Přesto právě bolest je to, na co upíři obvykle doplácí. Dokonce jim dokonale přiroste i nová končetina, jestliže se přišije k ráně a ani nemusí být původní. Normálně pak funguje. Ale pokud se končetina nepřišije do několika dní, upír ji ztrácí nadobro a zůstává mu pahýl.
SPÁNEK nepotřebují, ale spát mohou a mohou řídit své sny a nasměrovat je tak, jak chtějí.
NESMRTELNOST se jasně odráží na jejich vnímání času. Nestárnou od chvíle, kdy jsou proměněni, což znamená, že jestliže vás promění jako dítě, zůstanete dítětem. Rok či dva jsou pro staré upíry jako chvilka.
VE TMĚ vidí téměř jako za dne. Čím je upír starší, tím lépe vidí. Čerství upíři vidí spíš jako za šera.
SLUCH A ČICH mají zostřené tak, že už z dálky poznají, zda je dotyčný upír nebo člověk. Mohou slyšet i skrz zdi nebo na druhý konec místnosti.
UPÍŘÍ KREV dočasně přenáší regenerační schopnosti i na člověka, který krev pozře. Krev je hustější než lidská a má zvláštní, ovšem příjemnou sladkoslanou chuť. Také výrazně zvyšuje libido, zostřuje smysly a dodává mnoho energie.
EMOCE mohou krátkodobě potlačit, je-li to nutné (např. když zažijí silný citový otřes, poprvé někoho zabijí, umře jim blízká osoba atp.), pak se z nich stávají doslova bezcitné bytosti - nemohou cítit vůbec nic, vztek, smutek, lásku, radost, jsou apatičtí a lhostejní. Málokterý upír to však umí udržet delší dobu, emoce a city se opět proderou na povrch. NEEXISTUJE ŽÁDNÝ VYPÍNAČ LIDSKOSTI, který by si mohli libovolně přepínat! Někteří upíři svoji lidskost popírají a kousek po kousku se jí zbavují, jiní ji přijali a někteří jsou psychicky stále napůl člověkem. Pokud se upír zbaví veškeré své lidskosti, není cesty zpět, ani sebesilnější láska ho nepřiměje cítit lítost, smutek a soucit.
OVLIVŇOVÁNÍ MYSLI nezvládne každý upír, chce to něco málo sebeovládání a také, aby sám upír uvěřil tomu, co člověku vnucuje. Pro používání nátlaku musíte mít alespoň 50 % v Mysli a nefunguje na vlkodlaky ani na čarodějky. Upír může člověka přimět k poslušnosti, donutit ho zapomenout na určité události nebo si je pamatovat rozdílně a tak podobně.KREV

Upíři ke svému životu potřebují krev a musí být lidská. Ano, upír se může snažit přežít na zvířecí krvi, ale když pomineme to, že bude jakožto "vegetarián" všem k smíchu, bude jen z poloviny tak silný a rychlý jako ostatní, kteří se živí lidskou krví. Navíc je takový upír po psychické stránce velice nestálý, labilní a snadno se vyprovokuje různými podněty. Ukažte mu po nějakých deseti až dvaceti letech rozsápaný lidský krk a začne vyšilovat. Paradoxně je tedy slabší po fyzické stránce, ale snadno vyprovokuje konflikt, který ho bude pravděpodobně stát život. Mladší upíři potřebují krev pít denně ve větších dávkách (tzn. do nějakých 100 let), čím jste pak starší, tím se snižuje touha po krvi a hlavně potřeba. Pochopitelně - čím víc jí upír vypije, tím víc je v ten moment nabuzený, ne nutně silnější, ale je to podobné, jakoby člověku někdo podal čistý kofein. Opravdu starým upírům nad 1000 let stačí dávka jednou za dva tři dny. Což ovšem také záleží na tom, jak moc se namáhají, co dělají apod.

Krev je jejich hlavním "palivem". Musí ji pít, aby mohli normálně fungovat. Krev jim zajišťuje, že jejich tělo nebude ledové na dotek, že jim bude bít docela normálně srdce a že budou v dobrém psychickém i fyzickém stavu. Pokud tedy pijí dost krve, mohou se vydávat za lidi. Běžné lidské jídlo jíst mohou, chutná normálně, ale nemá na ně žádný vliv, pouze projde trávicím traktem ven bez vstřebání živin. Opít se však mohou, jen jim to trvá trochu déle a rychleji střízliví, přičemž snad jen mladí upíři mívají občas kocovinu. Opít se mohou i krví - jestliže sají z opilého člověka, opijí se také, je-li člověk zdrogovaný, promítne se to i na upírovi.

Jestliže se upír rozhodne sdílet krev (tedy když saje krev z jiného upíra a naopak) s jiným upírem, jedná se o poměrně intimní záležitost srovnatelnou například se sexem a není to zrovna obvyklé. Na těla obou upírů to má stejné účinky jako pití z člověka, ne-li ještě lepší.SLABINY

DŘEVO je proti upírům mnohem účinnější než třeba kov nebo plast. Rány se poté hojí mnohem hůř a zabodnutý kůl do srdce či do hlavy je upírova jasná smrt.
ŠALVĚJ a výtažek z šalvěje upíry oslabuje, ne na moc dlouho, ale koncentrovaný výtažek ho může přivést do bezvědomí na několik hodin.
ČESNEK A SVĚCENÁ VODA je popálí, odpuzuje je už jejich pach nebo výskyt.
BLESK fotoaparátu je může na několik minut úplně oslepit, načež nejsou na fotce ani vidět, pouze jako rozmazaná neurčitá skvrna.
SLUNEČNÍ SVIT je jim nepříjemný, pokožka je na přímém slunci svědí a rychle se spálí, stačí i několik minut u mladých a slabých upírů. Sám o sobě ale nestačí na to, aby upíra zabil. Přesto se venku pohybují hlavně v noci a přes den spí nebo jsou někde uvnitř. Na velice staré upíry už nemá téměř žádný vliv.
KREV musí pít v pravidelných dávkách v závislosti na věku. Nechte upíra hladovět a on postupně zeslábne a seschne na živou trpící mumii neschopnou pohybu.
KŘÍŽE je výrazně odpuzují, čím mladší a slabší upír, tím větší na ně má účinek. Nemohou se jich dotknout a často ani přiblížit. Kříž však musí být stabilní, tedy nebude fungovat, když zkřížíte dvě větve, musely by být svázané k sobě.
KOSTELY a jiná posvěcená místa (tedy i mnohé hřbitovy) jsou jim zapovězena, nemohou na jejich půdu vkročit. Upíři v Golden Cross se však postarali o zničení kostela i starého hřbitova, nový není posvěcen.
PRÁH LIDSKÉHO OBYDLÍ nesmějí překročit, nejsou-li pozváni majitelem či dlouhodobým obyvatelem domu (musí v něm spát a jíst alespoň několik měsíců). Toto pravidlo se ruší smrtí majitele (tedy i pokud je proměněn v upíra). Je-li obydlí oficiálně přepsáno na někoho jiného, upír musí být znovu pozván dovnitř.PROMĚNA

Abyste se mohli proměnit na upíra, musíte být pochopitelně člověk. Samo o sobě není těžké donutit lidské tělo k tomu, aby se začalo měnit, ale otázkou je, jestli dotyčný proměnu přežije. Jediné, co je potřeba, je aplikace upíří krve do krevního oběhu člověka a jeho následná smrt, než krev vyprchá. Ten se po pár hodinách probudí v horečkách, bude mít halucinace zrakové i sluchové, záchvaty paranoie a bude toužit po krvi. Krev vlastně bude to jediné, na co bude v tu chvíli myslet. Musí se napít, než uplyne 24 hodin, jinak zemře. Čím dřív to udělá, tím větší je šance, že přežije. Téměř 50 % potencionálních upírů proměnu nepřežije.POUTO

MEZI UPÍREM A UPÍREM: Vzniká jednoduše - jestliže upír přemění člověka na upíra, je zde určitá malá šance, že mezi nimi vznikne Pouto. Ale pouze na citové rovině. Proměněný upír je připoután k druhému upírovi, má potřebu být neustále s ním, starat se o něj, dělat, co bude chtít, milovat ho. Oba dva ví, kde ten druhý právě přesně je, dokážou ho vyhledat nebo se dokonce telepaticky dorozumívat. Zlomit se dá pouze silným psychickým otřesem proměněného upíra nebo opravdu dlouhým odloučením těl i myslí.

MEZI UPÍREM A ČLOVĚKEM: Pouto mezi člověkem a upírem může vzniknout, jestliže dotyčný upír dlouhodobě pije krev přímo z rány jednoho určitého člověka. Člověk je pak upírem jako posedlý, projevuje se podobně jako Pouto mezi upírem a upírem s tím rozdílem, že pouze upír je schopen člověku předat telepatickou zprávu, člověk upírovi ne. Zároveň upír vidí do mysli onoho člověka a může si v ní číst jako v knize, pokud chce. Zlomit se dá rovněž dlouhým odloučením, psychickým otřesem člověka, ale také smrtí jednoho z nich nebo se dá Pouto "přepsat" jiným poutem s jiným člověkem. Přičemž poslední možnost je pro člověka velice bolestivá, má pocit, jakoby mu vyrvali kus duše z těla. Tomuto Poutu se dá ale jednoduše předejít mícháním krve nebo odebráním krve do nádoby a pití z ní, ne přímo z rány.

DĚTI & ZROZENÍ UPÍŘI

Upíři mohou mít děti, ale jestliže s upírem otěhotní lidská žena, dítě bude vždycky upír a žena bude muset během těhotenství pít lidskou krev, aby plod vyživovala. Navíc je zde vysoká pravděpodobnost, že dítě neodnosí, poněvadž ji bude zevnitř užírat a napadat její tělo skoro jako parazit.

Herně těhotenství trvá tři měsíce, poté dítě roste o dva herní roky po jednom neherním měsíci až do 18 let, jestliže je aktivní. Abyste měli dítě, musíte nám o tom dopředu napsat - do vzkazu či na chat - kdo bude hrát dítě, kdo jsou jeho rodiče, jak bude vypadat atd.

Zrození upíři se umí o něco lépe vyrovnávat s touhou po krvi, protože pro ně byla přirozená už od narození. Odmalička musí pít krev, tesáky se jim začnou vysouvat až okolo desátého roku a do té doby ani necítí nezvladatelnou touhu po krvi jako proměnění upíři. Upíří děti rostou rychle, kolem osmnáctého roku se růst zastaví úplně a tělo pouze stárne. Zrození mají malou výhodu - mohou si sami víceméně podvědomě zvolit, kdy stárnutí zastaví. Tato volba je nevratná.
Kromě toho jsou prakticky stejní jako proměnění upíři, ovšem v některých upířích kruzích se ti zrození berou za ty "lepší", ačkoliv to nemá žádné zvláštní opodstatnění.

U Ž I V A T E L

P O Č A S Í
S R P E N × 2 0 1 8
Horko konečně polevuje, upíři si mohou oddechnout od dotěrného slunce a lidem nezbývá než se s létem rozloučit. Většinu dne je slunce zčásti schované za mraky, ale i tak teplota o moc neklesla. K večeru bývá často velké dusno, které předchází nočním srážkám. Ty ochlazují ulice a svěží rána se postupem dopoledne proměňují v další teplé dny.

H R A
C E N T R U M
A R T E M I S
[kavárna]
×
B R O K E N _ D O L L
[nevěstinec]
×
C E N T U R Y
[obchodní centrum]
×
K A M E N N Ý _ S L O N
[nahrávací studio]
×
K R E V N Í _ B A N K A
×
M Í R O V É _ N Á M Ě S T Í
×
N E M O C N I C E
×
N E P H I L I M
[upíří strip club]
×
N U I T _ N O I R E
[divadlo]
×
O B Y D L Í
×
P A R K
×
R A D N I C E & K N I H O V N A
×
Š Ť A S T N Ý _ Ď Á B E L
[upíří bar]
×
U _ J E L E N Í _ H L A V Y
[irská hospoda]
×
U _ S T A R Ý H O _ K O J O T A
[karaoke bar]
×
U L I C E _ Č A R O D Ě J E K
[kouzelné obchody]

Č Á S T _ T E N E B R A E
S Í D L O _ K L A N U
×
A S I J S K Á _ Č T V R Ť
×
H L. U L I C E & U L I Č K Y
×
Č Á S T _ P A C I S
S Í D L O _ K L A N U
×
S T. _ J E R E M Y _ S T R E E T
×
Z A H R A D Y & U B Y T O V N A

O K O L Í
K A P L E & H Ř B I T O V
×
P L Á Ž & M A J Á K
×
R Y B N Í K
[pozemky Pacis]
×
Š I K M Ý _ L E S
×
S L U N N Á _ L O U K A
[pozemky Pacis]
×
Ú T E S Y
„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich