M E N U
Ú V O D N Í K
×
R E G I S T R A C E
U P Í R × Č L O V Ě K
V E D L E J Š Í _ P O S T A V A
×
P R A V I D L A
×
R E Á L I E
×
K A R T O T É K A
×
A K C E
×
D I S C O R D
Upozorňujeme, že chat je pro hráče a ne pro náhodné kolemjdoucí, kteří se nehodlají registrovat. Pokud si ani po delší době nezaložíte postavu, budete ze serveru smazáni!


O N L I N E
Uživatelé aktivní za posledních 20 minut.

Herbář

Zde máte seznam významných rostlin pro hru, postupně budou ještě přibývat. Některé mají svoji hodnotu, která určuje, jakou odolnost musí upír mít, aby vůči dané bylině byl odolný - to jsou většinou ty jedovaté nebo škodlivé pro kteroukoliv z ras. Takže pokud má bylina hodnotu např. 100, upír musí mít odolnost alespoň 101, aby proti ní byl odolný.


A
Aloe pravá
Aloe vera/barbadensis

V těchto končinách sice není tak běžná, přesto se s postupem času začíná čím dál více používat její šťáva, která napomáhá v přivolání věšteckých vizí a stává se součástí hojivých mastí i lektvarů. Má očistné účinky, kterých čarodějky využívají při rituálních koupelích.

B
Bazalka pravá (80)
Ocimum basilicum

Bazalka je dosti aromatická a hojně využívaná v kuchyni. Co však mnoho lidí nezná, jsou její účinky ve sféře magie. Může být posilující složkou ochranných lektvarů či elixírů lásky, nošení sušených lístků u sebe přináší vnitřní harmonii a je-li zavěšena nade dveřmi či dokonce roste-li u něčích dveří, je pro upíra nemožné vstoupit dovnitř, byť byl pozván, není-li vůči bazalce odolný.
Jestliže upír zkonzumuje tepelně neupravenou bazalku, může mu popálit jícen, není to nic strašného jako u česneku či šalvěje, ale větší množství může slabšímu upírovi uškodit. Po tepelné úpravě ztrácí svoji moc. Lektvary s bazalkou neúčinkují na upíry.

Bez černý (100)
Sambucus nigra

Další keř, z jehož dřeva si čarodějky vytváří své hůlky - tyhle mají silnou ochrannou a obrannou magii. Zavěšená bezová větvička nade dveřmi může zabránit upírovi v průchodu do dané místnosti, případně do domu nebo dokonce i do veřejné budovy. Bývá přísadou v posilujících lektvarech a je z něj výborný sirup nebo i likér.

Blín černý (50)
Hyoscyamus niger

Blín je smrtelně jedovatý, avšak při správném zpracování může být nápomocný. Čarodějky z něj umí připravit mast, která vyvolává zvláštní stavy plné opojení a chuti létat, ze semen lisují olej pomáhající na bolest zad a z listů vytváří slabé odvary, které tlumí bolest, přináší bezesný spánek a často pomáhá zapomenout na traumatickou událost. Většina upírů je proti jeho negativním účinkům imunní. Čarodějku může blínový odvar přivést do stavu, v němž se jí může povést komunikace se záhrobím.

Bolehlav plamatý (50)
Conium maculatum

Bolehlav je pro lidi prudce jedovatý, ovšem u vlkodlaků dovede vyvolat proměnu. Vlkodlaci na jeho alkaloidy reagují jinak - po překonání stadia slinění, nevolnosti a motání hlavy se spustí proměna. Zprvu je vlkodlak ospalý, ale zároveň je zvláštně nabuzený. Během deseti minut nastane proměna, která je extrémně bolestivá, zato neobyčejně rychlá (zhruba pět minut). Jako daň za tak rychlou proměnu mimo pravidelný cyklus poživatel zaplatí několika dny v migrénách a horečkách. V případě nouze se však hodí.
Upíra sice zabít nemůže, ale při otravě si projde všemi příznaky, než se jeho tělo během cca čtyřiadvacet hodin vyčistí, pokud vůči němu není odolný.

Borovice lesní
Pinus sylvestris

Z jejího dřeva jsou hůlky skvělé k živelné magii, voda, ve které se vyvaří její šišky, se přidává do lektvarů posilujících plodnost, a větvemi se čistí místa pošpiněná nějakou zlou událostí, například vraždou. Také se její části dají použít jako vykuřovadlo, které očišťuje a zahání duchy.

C/Č
Česnek kuchyňský (200)
Allium sativum

Proti česneku není imunní žádný upír, ani ten nejsilnější. Jeho dotek pálí, výtažek způsobuje strašlivé stavy, které ani krev nevyléčí, dokud samy neodezní, a samotný jeho výskyt je odpudivý. Upíři s nízkou odolností nemohou ani vkročit na záhon s česnekem a samotný jeho pach jim leptá sliznici. Při pozření dochází k rychlému vysoušení upířího těla, leptání jícnu i žaludku, vnitřní krvácení, zvracení, malátnost, celkové oslabení organismu kvůli snaze o regeneraci a silná dávka česneku může mladého upíra vysušit natolik, že se z něj stane mumie a je prakticky mrtvý.
Lovci a vlkodlaci ho používají v kombinaci se šalvějí lékařskou, pomocí které upíra uspí a oslabí, a následně upíra polévají česnekovou vodou, aby ho rychleji vysušili, nebo mu česnekový výtažek vpravují rovnou do cév. I starého a silného upíra může takový proces vysušit do stavu živé nepohyblivé mumie, kterou může zachránit jen velké množství krve. Sám o sobě běžného upíra neoslabí nebo nepřivede do bezvědomí, například provazy napuštěné/potřené česnekem pálí kůži i maso, ale n rozdíl od šalvěje neubírají upírovi na síle a neudrží ho moc dlouho.

H/CH
Heřmánek pravý
Matricaria chamomilla

Heřmánek bývá častou a dosti důležitou součástí mnohých nápojů lásky a náklonnosti, ale také nápojů, které mají přinášet úspěch a štěstí.

Hloh obecný
Crataegus laevigata/oxyacantha

Kolíky z hlohového dřeva jsou proti upírům účinnější a mnohé čarodějky si z něj vyrábí své hůlky, ty jsou velmi mocné, byť je občas trochu obtížné je plně ovládnout. Ze sušených květů se mohou připravovat odvary či tinktury, které pak fungují jako afrodiziakum pro muže.

J
Jasan ztepilý
Fraxinus excelsior

Jasanové dřevo poskytuje čarodějnickým hůlkám mocnou ochrannou magii a také jsou z něj skvělé kolíky, které v upířím mase zanechávají ošklivé rány, které se hůře hojí i přes jejich rychlou regeneraci. Sušené listy se vkládají do ochranných amuletů a pokud vypijete jasanový čaj před spaním, je možné, že budete mít místo snů veštěcké vize. Čarodějky se silnou myšlenkovou magií využívají tohoto čaje, aby jim pomohl dosáhnout jiných stavů, během kterých mohou vyřknout různá proroctví.

K
Kopřiva dvoudomá
Urtica dioica

Kopřiva je silnou ochrannou bylinou. Je-li někde vhozena do ohně, je ono místo chráněno před nejrůznějšími kletbami, zlými duchy a dalšími negativními vlivy, dokud oheň hoří. Kopřivový prášek rozsypaný kolem nějakého místa spolu se solí může svázat mocné bariérové kouzlo zabraňující ve vstupu všem, koho čarodějka nechce uvnitř, případně koho nechce vpustit ven. Kopřivový čaj posiluje toho, kdo ho vypije, a poskytuje mu ochranu před slabšími kletbami.

Kozlík lékařský
Valeriana officinalis

Kozlík je další z přísad v lektvarech lásky a náklonnosti, není však tak silný a funguje spíše v případech získávání něčího přátelství než u romantické lásky. Napomáhá usmiřování párů, přátel či třeba členů rodiny, když vypijí jeho odvar nebo si jeho sušené listy vloží pod polštář, pročišťuje negativní energii a občas se dá přidat i do vykuřovadla.

M
Mák vlčí (25)
Papaver rhoeas

Mák vlčí může být použit na mnoho způsobů, jeho odvar slouží jako poměrně účinné uspávadlo a tlumič bolesti, mimo to byl také v mnoha případech zneužit jako droga. Jeho výtažek dovede do jisté míry potlačit proměnu ve vlka - vlkodlak usne a nepromění se, ale na druhý den se probudí rozlámaný a mrzutý. Silná dávka přímo do krve dokáže vlkodlaka okamžitě uspat. Používá-li vlkodlak výtažek na potlačení proměn dlouho, začne vůči němu být na jistou dobu imunní a začne se znovu proměňovat.
Na upíry má pouze slabý účinek, většina je proti němu úplně imunní.

S/Š
Šalvěj bílá (100)
Salvia apiana

Co se týče obecných účinků šalvěje, je o něco slabší než ta lékařská, zato však je-li použita jako vykuřovadlo, má očistné účinky a (nejen) upírům zabraňuje v odposlouchávání rozhovorů zvenčí místnosti.

Šalvěj lékařská (150)
Salvia officinalis

Zatímco na lidi má šalvěj lékařská příznivé účinky, upírům škodí. Samotná bylina je může popálit, prášek z ní je může na chvíli oslepit a její výtažek přivést do bezvědomí klidně na pár hodin podle toho, jak koncentrovaný je. Ve městě šalvěj pěstují čarodějky, jinak si upíři z obou klanů dávají poměrně dobrý pozor, které bylinky lidé pěstují ve svých zahrádkách.
Pokud její výtažek pije člověk, je chráněný před nátlakem upíří mysli. Také je možno ho vložit do šperku a očarovat ho tak, aby svého nositele chránil před tím samým. Nestačí však šalvěj jen tak nosit u sebe, aby chránila.
Lovci a vlkodlaci často využívají provazů napuštěných šalvějovým výtažkem - z takových upír není schopen se sám dostat. Jakmile mu spálí kůži a dostane se mu do oběhu, začne být ospalý a upadá do bezvědomí. I upíra, který je vůči šalvěji odolný, její koncentrovaný výtažek uvede do bezvědomí - pouze však na pár minut.

ZPŮSOBY PŘÍPRAV PRODUKTŮ

Tinktura

Jinak také bylinný výluh. Čerstvě nařezané byliny či jejich pupeny se zalijí rozpouštědlem, nejčastěji alkoholem, a poté se louhují zhruba týden nebo dva. Je vhodné směs každý den protřepat. Na konci procedury se výsledná tekutina přefiltruje skrz kus látky a uchovává ve tmavé lahvi.


U Ž I V A T E L

P O Č A S Í
S R P E N × 2 0 1 8
Horko konečně polevuje, upíři si mohou oddechnout od dotěrného slunce a lidem nezbývá než se s létem rozloučit. Většinu dne je slunce zčásti schované za mraky, ale i tak teplota o moc neklesla. K večeru bývá často velké dusno, které předchází nočním srážkám. Ty ochlazují ulice a svěží rána se postupem dopoledne proměňují v další teplé dny.

H R A
C E N T R U M
A R T E M I S
[kavárna]
×
B R O K E N _ D O L L
[nevěstinec]
×
C E N T U R Y
[obchodní centrum]
×
K A M E N N Ý _ S L O N
[nahrávací studio]
×
K R E V N Í _ B A N K A
×
M Í R O V É _ N Á M Ě S T Í
×
N E M O C N I C E
×
N E P H I L I M
[upíří strip club]
×
N U I T _ N O I R E
[divadlo]
×
O B Y D L Í
×
P A R K
×
R A D N I C E & K N I H O V N A
×
Š Ť A S T N Ý _ Ď Á B E L
[upíří bar]
×
U _ J E L E N Í _ H L A V Y
[irská hospoda]
×
U _ S T A R Ý H O _ K O J O T A
[karaoke bar]
×
U L I C E _ Č A R O D Ě J E K
[kouzelné obchody]

Č Á S T _ T E N E B R A E
S Í D L O _ K L A N U
×
A S I J S K Á _ Č T V R Ť
×
H L. U L I C E & U L I Č K Y
×
Č Á S T _ P A C I S
S Í D L O _ K L A N U
×
S T. _ J E R E M Y _ S T R E E T
×
Z A H R A D Y & U B Y T O V N A

O K O L Í
K A P L E & H Ř B I T O V
×
P L Á Ž & M A J Á K
×
R Y B N Í K
[pozemky Pacis]
×
Š I K M Ý _ L E S
×
S L U N N Á _ L O U K A
[pozemky Pacis]
×
Ú T E S Y
„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich